Spotkanie DKK we wrześniu

Data publikacji: 22/09/2021

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się pierwsze, po długiej przerwie, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasze stałe grono powiększyło się o kolejną osobę pragnącą dyskutować o książkach, polecać sobie wzajemnie wartościowe tytuły i autorów. Spotkanie upłynęło nam w wesołej i pogodnej atmosferze. Opowiadałyśmy o książkach które uczestniczki przeczytały podczas tej przymusowej przerwy w spotkaniach.

Poniżej prezentujemy książki, które nasze klubowiczki szczególnie polecają:

• Aby trochę się rozweselić podczas czytania polecamy książki Evžen  Boček (cała seria książek o amerykańskiej arystokratce w czeskim dworze) oraz Michała Rusinka („Pypcie na języku” oraz „Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki”)
  • Dla fanów rowerów, ale nie tylko, polecamy książki podróżnicze o bohaterach którzy przemierzali Afrykę lub Polsce z czasów IIRP, właśnie na dwóch kółkach. (Bernard Newman „Rowerem przez II RP czyli opowieść o kraju którego już niema” oraz Kazimierz Nowak „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”)
  • Czy szamani naprawdę uzdrawiają? Czym jest moc szamana? Zachęcamy do zgłębienia tego tematu wraz z lekturą książki „Szamańska choroba” Jacka Hubo-Badera. Podczas spotkania usłyszałyśmy od jednej z klubowiczek przepiękną historię o sile szamańskich modlitw której doświadczyła osobiście.
  • Dla miłośników muzyki, literatury poruszającej temat piękna i wyjątkowości muzyki i jej wpływu na duchowość i historię ludzi polecamy „Stroiciel” Daniel Mason „Podróż do źródeł czasu” Alejo Carpentier  oraz „Wyznaję” Jaume Cambre.

A na następne spotkanie zapraszamy 18.10 o godz. 17. Porozmawiamy już o jednej książce i będzie to  „Dom z dwiema wieżami” Macieja Zaremby Bielawskiego