Spotkanie DKK z książką “Spacerujący z książkami”

Data publikacji: 05/07/2023

Podczas poniedziałkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, rozmawiałyśmy o naszych wrażeniach z lektury książki “Spacerujący z książkami” Carsten Henn

Jest to opowieść o starym księgarzu Carlu, który na emeryturze pracuje jako osobisty dostarczyciel książek. Mimo niewielkiej objętości, powieść kryje w sobie wiele historii. Każdy bohater ma własne dziwactwa. I chociaż początkowo wydają się oni zabawni, to szybko okazuje się, że skrywają w sobie wiele smutku. Główny bohater z bólem obserwuje, jak jego misja wybierania i osobistego dostarczania książek czytelnikom jest spychana na dalszy plan przez nowoczesne podejście do klienta.

Carsten Henn stawia na prostotę, upraszczając pewne wątki, przez co ma się wrażenie że książka jest bardzo powierzchowna i schematyczna, jednak ważne jest to , co autorka chce przekazać poprzez historie Carla, Saschy i odbiorców ich książek: czytanie i miłość do książek nie powinny się wiązać z wyobcowaniem. Książki powinny łączyć ludzi, uczyć ich pracować nad swoim życiem i wzajemnie się wspierać. To ciepła wzruszająca i podnosząca na duchu  opowieść o wyjątkowości książek i o tym, jaki wpływ potrafią wywrzeć na ludzi.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 21.08 o godz. 17. Porozmawiamy o książce “Szklany ptak” Katarzyny Zyskowskiej