Spotkanie o kosmosie, zakątkach wszechświata i książce DNA

Data publikacji: 17/11/2021

W poniedziałek, w Bibliotece odbyło się spotkanie z udziałem pana Macieja Górniaka – miłośnika astronomii, członka Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i przede wszystkim autora książki DNA : Spirale zagłady.

Wspomniana książka jest powieścią science-fiction, oparta została na wiedzy z zakresu astronomii, fizyki i biologii oraz na pewnych rzeczywistych zdarzeniach historycznych. Zawiera nie tylko zajmującą fabułę, ale również wiele ciekawostek z dziedziny astronomii. Akcja książki dzieje się w kosmosie, a jej bohaterami są przedstawiciele planety Ziemi oraz obca nam cywilizacja. Początkowo niezwiązane ze sobą wątki z czasem tworzą całość, ciekawą i wciągającą aż do ostatniej strony.

Spotkanie rozpoczęło się od interesującego wykładu na temat astronomii, przeprowadzonego przez naszego gościa. Uczestnicy ujrzeli różne zakątki wszechświata, dowiedzieli się między innymi jak tworzą się i umierają gwiazdy. Zgodnie z zapowiedzią do tematu podeszliśmy poważnie, kosmici nie wyskakują spod łóżka, aczkolwiek analizując informacje na temat wielkości i różnorodności wszechświata ciężko jest uwierzyć, że myślące formy życia istnieją tylko na Ziemi. Czy obce cywilizacje istnieją? Czy kontaktują się z nami? Czy odległości między planetami są zbyt duże by spotkać “obcych”? Tak wiele pytań daje duże pole do popisu dla wyobraźni. Pan Maciej Górniak jest przykładem tego jak zainteresowania mogą rozbudzić wyobraźnię i doprowadzić do zorganizowania nie tylko interesującego spotkania, ale również napisania ciekawej książki.

Książka Macieja Górniaka “DNA : Spirale zagłady” wkrótce będzie dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii oraz filiach w Baniosze i Czersku. Zapraszamy.